تبلیغات
hameyeakhbar - آموزش دوخت کیف دوشی چرمی و پارچه ای به روش ساده
 
hameyeakhbar
 
 

قبلاً در ساختنی آموزش دوخت انواع کیف چرمی را یاد گرفته اید. در این پست هم آموزش دوخت کیف دوشی چرمی را یاد می‌گیرید؛ با این تفاوت که این کیف از ترکیب چرم و پارچه دوخته می‌شود. ترکیب دو نوع پارچه با جنس و رنگ مختلف برای دوخت کیف دوشی دست تان را برای طراحی کیف باز می‌گذارد و می‌توانید ترکیب‌های بسیار جالبی ایجاد کنید.

آموزش دوخت کیف دوشی چرمی
آموزش دوخت کیف دوشی چرمی

برای دوخت کیف دوشی چرمی از چرخ خیاطی استفاده می‌کنیم. بنابراین باید کار با چرخ خیاطی را بلد باشید و بهتر است اصول اولیه چرم دوزی را هم بدانید.

تمام اندازه‌های این آموزش دوخت به اینچ هستند. اگر می‌خواهید کیف دوشی چرمی‌را در همین ابعاد بسازید، از متر یا خط کشی استفاده کنید که واحد اینچ داشته باشد.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای دوخت کیف دوشی چرم

 • چرم
 • پارچه کانواس – می‌توانید از انواع دیگر پارچه‌های ضخیم هم استفاده کنید.
 • کاتر گرد
 • سوزن چرم دوزی برای چرخ خیاطی
 • نخ
 • موکت برش
 • خط کش
 • رنگ چرم
 • میخ پرچ و چکش مخصوص میخ پرچ
 • چسب چرم
 • چرخ خیاطی

گام دوم: قطعات اصلی کیف دوشی را ببرید

این کیف دوشی چرمی‌۱۶ اینچ عرض و ۱۱ اینچ طول دارد. اگر می‌خواهید کیف دوشی را با این ابعاد بسازید چرم و کانواس را طبق ابعادی که در ادامه می‌آید، ببرید. اما اگر می‌خواهید ابعاد کیف را تغییر بدهید، باید طرح کیف را روی کاغذ بکشید و مطمئن شوید نسبت بین اندازه‌ها برای دوخت کیف دوشی چرمی‌مناسب است.

کارتان را با بریدن یک تکه چرم ۱۸ در ۱۳ سانتیمتری شروع کنید. به این ترتیب، چرم از کنار تا ۳٫۵ اینچ بالا می‌آید و عرض کف ۶ اینچ می‌شود. بعد از بریدن چرم، باید آن را رنگ کنید. برای رنگ کردن چرم از هر نوع رنگی که می‌خواهید استفاده کنید اما حواستان باشد رنگ یکدست در سطح رنگ پخش بشود.

برای دوخت کیف دوشی چرمی‌به دو تکه پارچه کانواس ۱۸ در ۹ اینچی نیاز داریم. این دو تکه به دو طرف چرم دوخته می‌شوند تا پنل اصلی کیف با ابعاد ۱۸ در ۳۱ اینچ (با احتساب درزها) شکل بگیرد.

برای دسته‌ها کیف هم دو نوار چرمی‌با ابعاد ۲ در ۲۵ اینچ ببرید و آنها را رنگ کنید.

گام سوم: چرخ خیاطی را آماده کنید

تنظیمات هر چرخ خیاطی متفاوت است؛ پس بهتر است از دفترچه راهنمای چرخ خیاطی برای تنظیم آن استفاده کنید. نخ همرنگ پارچه کانواس را بردارید و با آن چرخ خیاطی را نخ کنید. از نخ‌های معمولی استفاده نکنید و نخی پیدا کنید که کمی‌ضخیم تر باشد.

گام چهارم: سفتی کوک چرخ خیاطی را تست کنید

کوک چرخ خیاطی را تست کنید
کوک چرخ خیاطی را تست کنید

اگر تا بحال چرم و کانواس (یا هر پارچه دیگری که برای دوخت کیف دوشی چرمی‌استفاده می‌کنید) را با چرخ خیاطی ندوخته اید، بهتر است یک دوخت تستی انجام بدهید. چرم و کانواس را روی هم بگذارید و با چرخ بهم کوک کنید. اگر سفتی یا فاصله کوک‌ها مشکل دارد، تنظیمات چرخ خیاطی را متناسب با آنها تغییر بدهید.

در ضمن بهتر است طول کوک‌ها را برای دوخت کیف دوشی چرمی‌افزایش بدهید. ما طول کوک‌ها را روی ۳ میلیمتر تنظیم کردیم.

گام پنجم: پنل اصلی را مونتاژ کنید

طرف روی پارچه‌ها (منظورمان از پارچه‌ها دو تکه کانواس و یک تکه چرم است) را روی هم بگذارید و آنها را بهم گیره کنید. برای وصل کردن پارچه‌ها بهم از سنجاق استفاده نکنید چون رد سوراخ روی چرم می‌ماند. حالا پارچه‌ها را با چرخ بهم بدوزید. نیازی نیست سر کوک‌ها را بست بزنید چون سر پارچه‌ها داخل درزهای کناری کیف قرار می‌گیرد.

دوخت را با حاشیه ۸/۳ اینچی انجام بدهید. بعد از دوختن درز، کانواس را بچرخانید و درز را کوک بزنید تا صاف بشود و سر باز کانواس پوشانده بشود. اینکار را برای هر دو طرف چرم تکرار کنید.

گام ششم: کناره‌ها را بدوزید و گوشه‌ها را ببرید

مطمئن شوید روی پارچه‌ها به سمت یکدیگر است، لبه‌ها را تراز کنید و آنها را با گیره بهم وصل کنید. هر طرف را با حاشیه ۸/۳ اینچی بهم بدوزید. وقتی کارتان تمام شد، گوشه‌های پایینی را ببرید. برای بریدن گوشه‌ها باید خیلی دقت کنید؛ ۳ اینچ از خط کوک کناره کیف و ۳ اینچ بالاتر از کف پنل را اندازه بگیرید و سپس برش را انجام بدهید. اگر اندازه گیری را بجای خط کوک از کناره کیف انجام بدهید، گوشه‌های کیف مربعی نمی‌شود و بجایش مستطیلی می‌شود. تکه‌های چرمی‌که می‌برید باید شبیه چیزی که در تصویر می‌بینید، باشد.

گام هفتم: گوشه‌ها را بدوزید و کیف را برگردانید

این مرحله باعث می‌شود کف کیف دوشی صاف بشود. درز کناری را با نقطه وسط کف کیف تراز کنید. با اینکار یک چین کوچک ایجاد بشود که می‌توانید از آن به عنوان راهنما استفاده کنید. درز را گیره بزنید و حاشیه ۴/۱ اینچی بدوزید. اینکار را برای هر دو طرف کیف تکرار کنید.

حالا کیف دوشی چرمی را برگردانید. اگر اندازه گیری‌ها و دوخت را با دقت انجام داده باشید، کیف تان چیزی شبیه تصاویر بالا خواهد شد.

گام هشتم: درزها را صاف کنید

درزهای کناری کیف را اتو کنید تا صاف شوند و رویشان را کوک بزنید تا با چرم هم سطح بشوند. با اینکار هم درز کناری صاف می‌شود و هم کوک روی کیف را زیباتر می‌کند. برای صاف کردن درز قسمت چرمی‌کیف از چسب چرم استفاده کنید.

گام نهم: بالای کیف را سجاف کنید

لبه بالایی کیف را ۸/۳ اینچ به سمت داخل تا کنید و اتو بزنید. دوباره پارچه را از رو رول کنید تا لبه باز پوشانده بشود و یکبار دیگر اتو بزنید. دو بار دو لبه بالایی کیف را کوک بزنید تا کاملاً بسته بشود. این کوک‌ها دیده می‌شوند و باید با دقت دوخته بشوند تا کاملاً مرتب بشوند.

گام دهم: دسته‌ها کیف دوشی را بدوزید

نوارهای چرمی‌رنگ شده را بردارید. انتهای نوارها را از وسط تا کنید و با زاویه ۳۰ درجه گیره بزنید. سپس انتهای نوارها را با همین زاویه ببرید. از هر سر نوار چرمی‌۲ اینچ علامت بزنید و سپس نوارها را کاملاً از وسط تا کنید و گیره بزنید. دوخت دسته‌های کیف را از بالای علامت ۲ اینچی و با حاشیه ۴/۱ اینچی شروع کنید. حواستان باشد به محض رسیدن به علامت ۲ اینچی سر دیگر نوار دوخت را متوقف کنید.

فاصله ۲/۱ ۵ اینچی از درزهای کناری را اندازه بگیرید و علامت بگذارید. این نقطه وسط دسته‌ها خواهد بود و میخ‌های پرچ باید دو طرفش قرار بگیرند. با چسب چرم دسته‌ها را موقتاً سرجایشان نگه دارید و سپس آنها را به پارچه بدوزید. بعد از دوخت هم میخ‌های پرچ را دو طرف دسته نصب کنید.

کیف دوشی چرمی‌آماده است

کیف دوشی چرمی‌آماده است
کیف دوشی چرمی‌آماده است

اگر تابحال کیف پارچه ای یا چرمی‌ندوخته باشید، دوخت درزها و پیاده کردن جزییات آموزش کمی‌برایتان ساخت می‌شود. با این وجود، هر کسی با کمی‌دقت و تمرین می‌توانید دوخت کیف دوشی چرمی با این روش را تجربه کند.

فراموش نکنید تصاویر کیف‌های چرمی‌که می‌دوزید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب

آموزش دوخت کیف دوشی چرمی‌و پارچه ای به روش ساده

عنوان مطلب

آموزش دوخت کیف دوشی چرمی‌و پارچه ای به روش ساده

توضیح کوتاه

یک کیف دوشی با ترکیب رنگ دلخواه تان بسازید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش دوخت کیف دوشی چرمی و پارچه ای به روش ساده در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش دوخت کیف دوشی چرمی و پارچه ای به روش ساده
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%af%d9%88%d8%ae%d8%aa-%da%a9%db%8c%d9%81-%d8%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%da%86%d8%b1%d9%85%db%8c-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b1/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 8 تیر 1398 08:50 ب.ظ
میسفا - خرید محصولات بلیتا
شنبه 8 تیر 1398 08:48 ب.ظ
میسفا
شنبه 8 تیر 1398 08:47 ب.ظ
تدوین طرح توجیهی - ای توجیهی
شنبه 8 تیر 1398 08:47 ب.ظ
ای توجیهی
سه شنبه 28 آذر 1396 05:58 ب.ظ
برای خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی با بهترین و ارزان ترین قیمت به فروشگاه اینترنتی مو تن رو یه سر بزن
از ویژگی های مهم مو تن رو اصالت کالا یا همون تأیید مجوز بهداشت ، گارانتی بازگشت ، ارسال رایگان و مشاوره تخصصیه .
مشاوره تخصصی که عالیه و البته رایگان هم هست !!
میتونی در ساعت های کاری با فروشگاه اینترنتی مو تن رو تماس بگیری (021-88542210 و یا خط ویژه 43389) و یا به وبسایت مو تن رو mootanroo.com بری و بصورت آنلاین با مشاوره صحبت کنی و سؤالاتتو بپرسی .
در موتن رو هر روز کالاهای جدید میاد و تخفیف هایی فعال میشه که میتونی ازش استفاده کنی و همیشه بهترین محصولات با بهترین قیمت و کیفیت تازه اونم از جایی مطمئن مثل مو تن رو بگیری.
خلاصه خیلی در مو تن رو جات خالیه ، منتظرت هستیم
درضمن در فروشگاه اینترنتی مو تن رو میتونی همه نوع شامپو بدن با بهترین کیفیت و از برترین برندهای جهانی و ایرانی همچون ایوروشه ، بی یلندا ، رکسونا و نیوا و ... با قیمت های باورنکردنی تهیه کنی .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :