تبلیغات
hameyeakhbar - مطالب اردیبهشت 1397
 
hameyeakhbar
 
 
جمعه 7 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : نویسنده Ž


خبرگزاری مهر: رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از شناسایی و دستگیری زن و شوهری خبر داد که پس از سرقت کارت های عابربانک افراد اقدام به برداشت وجوهات داخل حساب ها می کردند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در خصوص نحوه آغاز رسیدگی به این پرونده گفت : مأمورین کلانتری ۱۰۸ نواب در حین گشت زنی در خیابان امام خمینی (ره) موفق به شناسایی مجرمین سابقه دار این منطقه به نام ابوالفضل (۴۶ ساله) شدند که به محض مشاهده مأمورین قصد داشت تا خودش را از رؤیت مأمورین خارج کرده و همزمان اموالی را به داخل سطل زباله انداخت . در ادامه ، مأمورین به این شخص نزدیک شده و در همان بررسی اولیه موفق به کشف چندین عابربانک متعلق به افراد مختلف شدند که ابوالفضل به محض مشاهده مأمورین آنها را به داخل سطل زباله انداخته بود .

زن کلاهبردار را شناسایی کنید

سرهنگ حمدالله علیزاده، با توجه به سوابق متعدد ابوالفضل در ارتکاب جرایم مختلف ( متهم به تازگی و پس از اخذ مرخصی از زندان آزاد شده ) و همچنین کشف تعداد قابل توجهی کارت های عابر بانک متعلق به افراد مختلف ، پرونده مقدماتی با موضوع سرقت تشکیل و پرونده به همراه متهم دستگیر شده در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات پلیسی:

با آغاز رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان با شناسایی صاحبان کارت های عابربانک کشف شده از متهم ، اطلاع پیدا کردند که تمامی این کارت ها در مقابل دستگاه های عابربانک و به شیوه بدل اندازی سرقت شده و متهم با اطلاع داشتن از رمز ورود به حساب افراد اقدام به برداشت وجوهات داخل حساب ها نموده است .

متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، به کارآگاهان گفت : به همراه همسر خود در مقابل دستگاه های عابر بانک اقدام به شناسایی افرادی می کردیم که قصد انجام عملیات بانکی داشتند ؛ ابتدا همسرم در یک لحظه اقدام به برداشتن رمز عابربانک ها می کرد و در ادامه ، بنده به بهانه کمک کردن به این افراد نزدیک می شدم و در پوشش کمک کردن جهت انجام عملیات بانکی در یک لحظه اقدام به جابجا کردن کارت آنها با کارتی مشابه می کردم و [نهایتا با رمز کارت که همسرم آنرا سرقت کرده بود] بلافاصله اقدام به برداشت تمام پول داخل حساب ها می کردیم .

دستگیری همسر متهم پرونده

با توجه به اعتراف صریح متهم مبنی بر اینکه رمز عابربانک ها توسط همسرش در اختیار وی قرار گرفته ، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به دستگیری “زهرا . پ” ( ۴۵ ساله ) کردند ؛ “زهرا . پ” در اعترافاتش در خصوص برداشت مبلغ ۶ میلیون تومان از حساب یکی از مالباختگان گفت : ” در خیابان قصرالدشت مقابل عابربانک ایستاده بودم که فردی عابربانکش را جا گذاشت ! آنرا برداشتم تا به او بدهم ولی این شخص را پیدا نکردم !! وسوسه شدم و در ادامه با کمک همسرم اقدام به خالی کردن پول داخل حساب کردیم” . متهمه در ادامه ی تحقیقات صراحتا عنوان داشت : ” زمانیکه صاحبان کارت ها قصد انجام عملیات بانکی در مقابل دستگاه عابربانک را داشتند ، به آنها نزدیک می شدم و در یک لحظه اقدام به برداشت ( سرقت ) رمز ورود به حساب افراد می کردم ” .

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با مهر، با اشاره به ادامه ی رسیدگی به این پرونده گفت : ” با توجه به سوابق متهم اصلی پرونده به ارتکاب جرایم مختلف و همراهی همسر این شخص در ارتکاب جرایم جدید ، تحقیقات جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این زن و شوهر در دستور کار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و همزمان هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران جهت انتشار تصاویر بدون پوشش متهمین نیز انجام شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه نمایند ” .لینک منبع

مطلب زن کلاهبردار را شناسایی کنید در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :